Jdi na obsah Jdi na menu
 


Člověk míní, příroda mění
                    

Bohužel plány a skutečnost jsou leckdy úplně jiné. Kočičky neříjí tak jak si to my naplánujeme, kočička nezabřezne na povel, ne každé kočičce se líbí ten ženich, kterého jsme jí zronva vybrali a bohužel, ne každá březost dopadne tak, jak by jsme si přáli. Člověk si plánuje jedny, dvoje koťátka za rok, ale může se stát, že se holt nepovedou ani jedna nebo naopak jsme nuceni nakrýt kočičky neplánovaně, například kvůli hormonálním problémům a pak je pro změnu koťácek více, než jsme chtěli. Ani u lidí toto nefunguje zcela podle plánů, natož u kočiček. Je to zkrátka příroda a ta si dirigovat nedá

                                                           Rok 2020

                        Charliez Phantom Cats x  IC Zodiac Phantom Cats (květen 2020)

                   Ch Whiskey Phantom Cats x IC Ledas Rasos Gentis    (červenec 2020) 

                               Ch Blue Topaz Eva x IC Nick Phantom Cats     

                      Katherine Phantom Cats x Ch Prohor Siberian Sapphire

                     Zoie Moira Phantom Cats x Yupiter Phantom Cats

                                       Ebony Phantom Cats x Ch Latte Mocha Phantom Cats                                            

                                             Lara Phantom Cats x IC Ledas Rasos Gentis

                                            Čaro od Kostičky x IC Nick Phantom Cats        

                                                 Dalida Silkasib x GIC Orrin Taiga Rose

                               Ch Xanadu Phantom Cats x Ch Gabriel Xerxes

                        Ch Magic Lady Larja Fantasia x IC Peppe Larja Fantasia

                                IC Cassiopeia Wild Taiga x IC Ledas Rasos Gentis     

                                          Nina Phantom Cats x Jonash Phantom Cats

                                    Orinoco Phantom Cats x GIC Orrin Taiga Rose

                                         Polly Phantom Cats x Yupiter Siberian Sapphire

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

                           

 

                   

                                  

 

 

 

 

 

 

 

     

       

 

 

                  

 

                   

 

 

                             

     

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kočička k odněru

(jolanabtk@gmail.com, 18. 4. 2016 16:01)

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda máte ještě k odběru koťátko respektive kočičku. Moc ráda bych chtěla chlupatou kouličku s modrýma očima.

Děkuji s pozdravem Jolana Bartuňková

Kočička k odněru

(Martina Bočková, 19. 4. 2016 6:35)

Dobrý den,
bohužel, momentálně nemám volnou modrookou kočičku. Možná bude volná jedna klasická sibiřská kočička, ale něvička bohužel ne. Snad příště. Hodně štěstí. Martina

kotatka

(Tereza Topičová, 7. 1. 2016 15:23)

Dobrý den,

máte nádherné kočičky i kocourky, dlouho toužím pořídit si také jedno koťátko tohoto plemene, zajímalo by mne, zda budou nějaká dostupná z plánovaných lednových spojení (vrhů), jak se obvykle pohybuje cena jednotlivých koťátek?

Děkuji za informace, s pozdravem T. Topičová

kotatka

(Martina Bočková, 7. 1. 2016 16:10)

Dobrý den, paní nebo slečno Terezko,
určitě nějaké koťátko na mazlíčka najdeme. V sobotu 2.1. se Fifince narodilo 6 miminek. Můžu Vám poslat fotečky, když mi necháte email. Na ostatním by jsme se pak domluvily. S pozdravem Martina B.

Quinta

(Linda Ilievová, 30. 4. 2015 14:08)

Ahoj Martino, netušila jsem co se zde rozpoutalo a tak je asi nutné abych se zde také vyjádřila. Nejprve Rinvít - kterého je mi velice líto a o to víc, že to byl kocourek pro slečnu Maděrovou, jako kocourek terapeut. Samozřejmě se mě to dotýká a i přesto, že je to choroba virová, kterou nemohu ovlivnit, Maděrovi ode mne dostaly nabídku na nového kocourka nebo finanční odškodnění.
Co se týká tvého Quinty, moje info od tebe nemělo s genetikou nic společného. To že oba kocourci mají společného otce neznamená, že je otec geneticky stižený nějakou poruchou. O Quintovi jsi říkala, že dostal zápal plic, který se nelepšil ani po opakovaném podávání ATB a důsledek toho bylo selhání ledvin a jater. Toto prý potvrdil i veterinář, který prováděl pitvu. Mluvila jsi nejméně o třech druzích ATB. Toto samo o sobě je těžké narušení imunitního systému. Myslím, že zde se viník hledat nedá. Každého zvířete, které předčasně umře je veliká škoda a nejsmutnější je, když jim nemůžeme pomoci i když se moc snažíme. Doufám, že tvoji bolest ze ztráty ti alespoň trochu pomůžou překonat tvoji další kočičí přátelé.
Přeji tobě i tvým kočičákům hodně zdravíčka, všichni si zaslouží co nejdelší a nejšťastnější život.

Quinta

(Martina Bočková, 30. 4. 2015 16:10)

Lindo, ani já jsem netušila, co oznámením o Mattyho úmrtí, a tím tedy změně plánů, způsobím. Jsem ráda, že jsi i Ty zde zareagovala, ještě jednou opakuji, že proti Lindě nic nemám, Matty byl úžasný a neměla bych problém si od Lindy vzít jiného kocourka. Nebudu ho mít ne proto, že bych ho nechtěla, ale protože i v chovu koček se doržují sliby a smlouvy a já to chápu a respektuji.
Ano, Mattyho problémy začaly již v říjnu, kdy měla zápal plic, podle doktora, a troje antibiotika dostal proto, že vždy po druhé injekci přestaly učinkovat a Mattyho stav se opět zhoršil. Po třeti linii byl v pořádku. Potom byl problém se zánětem dásní, opakovaně, na který nezabíral Orozyme gel, jako u všech ostatních koťat, která přezubují a mají problém....Matty opět musel dostat antibiotika, protože měl dásně hodně zanícené a přestal jíst. A do třetice průjem a křeče v břiše...podle doktora střevní viroza. Je pravda, že žádná jiná kočička u nás doma tyto problémy neměla. Brala jsem si dovolenou, aby nebyl sám, byla jsem u něj ve dne v noci....ve druhé polovině února se jeho stav horšil, a doktor diagnostikoval selhání jater a ledvin. Podle pitvy selhaly orgány zřejmě z vrozené vady imunity, možná i genetické vady ....ano toto NENÍ PODLOŽENÉ! Je to jen vyjádření doktora o výsledku pitvy do telefonu. Další testy se neprováděly, náhradu jsem nechtěla, nic jsem po nikom nechtěla, jen jsem Ti přesně toto zavolala, protože si myslím, že jako chovatelka bys to měla vědět....po Mattym se mi stýská do dneška a nikdy na něj nezapomenu! ....o genetice jsme se bavily, ptala jsem se na Pavarottiho, proč ho vrátily, vysvětlila jsi mi to a tím to pro mne skončilo. Řekla jsi mi, že je vyšetřený na všechno možné a že je zdravý. Ale o tomto jsme se bavily právě na základě toho, že doktor vyslovil DOMNĚNKU, že by se mohlo jednat o genetický problém. NENÍ TO POTVRZENÉ, a Pavarotti je vyšetřený. Tečka. Končím diskuzi. Pokud budou další příspěvky, tak je smažu. Matty byl úžasný, zlatíčko a já si vzpomínku na něj chci takovou uchovat!

kočičí láska

(Zdena Tichá, 30. 4. 2015 13:09)

Ještě jednou bych se chtěla vyjádřit k tomuto tématu. Ano nikdo nikoho veřejně neosočuje, ale pravdou je, že každý kdo se sem podívá a přečte si vámi psané plány, pozvedne prst a řekne si..."pozor na White Witch".....přesně tak jak píše paní Eva. Sama píšete jak byl kocourek krásný a hodný, ale tady jste mu udělala medvědí službu. Paní Linda je skvělý a obětavý člověk a její kočičí kámoši potěší každou lidskou duši.

kočičí láska

(Martina Bočková, 30. 4. 2015 15:52)

Myslíte, že by bylo lepší lhát? Mlčet? Pokud to čte zájemce ptal by se, a co se stalo? A kde je ten krásný modrý kocourek? .....to, že zemře koťátko, bohužel, stává se to a patří to k chovu a kdyby se nerozpoutala tato diskuze, asi by to tak všichni brali.... Ono se to může stát skutečně každému. I tohle patří k chovu a myslím, že každý chovatel to tak bere. V žádném případě jsem nechtěla Lindu poškodit a naopak, i v práci jsem nadšeně o Mattym a prostředí a zachráněných pejscích výprávěla....Mám spíše strach, aby právě touhle diskuzí se neudělaly tu medvědí službu pro Lindu. Matty byl úžasný a nelituji, že jsem si ho od Lindy koupila.

Chovná stanice White Witch

(Zdena Tichá, 27. 4. 2015 15:50)

Vážená paní Bočková i paní Maděrová. Jsem šťastná majitelka krásného kocourka z chovné stanice White Witch, kam jsem před lety zavítala po té, co mi umřelo sibiřské kotě z nejmenované chovné stanice. Paní chovatelka, po zdělení, že mi kocourek uhynul, přestal komunikovat a byla velice nepříjemná. Kdežto paní Linda byla velice milá, vztřícná a velmi dlouho se mnou mluvila o kočičkách a všem co se kolem nich točí. Nikdy neřekla nic špatného na jiné chovatele a snažila se mi všelijak vyjít vztříct aby pomohla mě i mojí rodině na mrtvého kocourka zapomenou. Netrvalo dlouho a dovezla jsem domu kocourka od paní Lindy. Kocourek je dokonalý, zdravý, mazlivý se skvělou povahou. Rok na to jsem paní Lindu doporučila mojí kamarádce a i ona má doma kočičku, která jim dělá jen samou radost. V roce 2012 jsme si z chovné stanice přivezli 2 kocourka a jsme neskonale šťastni. Paní Linda je podle mého názoru úžasný člověk, který se stará dobře nejen o svoje zvířátka, ale i ostatní, kterým bylo nějak ubližováno. Uždy je k dispozici, když něco potřebujeme a je ochotná kdykoli pohlídat naše mazlíčky pokud je s sebou nemůžeme vzít na dovolenou. Myslím, že i toto by se zde mělo říci, protože to co jsem na této stránce našla, vyzní jako kdyby byla Paní Linda Herodes a její kočičky všechny smrtelně nemocné. Musím říct, že je mi hodně líto, když vidím co je zde psáno a celá pravda je skryta.

Chovná stanice White Witch

(Martina Bočková, 27. 4. 2015 20:47)

Vážená paní Tichá, zkuste si přečíst znovu naše příspěvky. Nikdo nikoho neobviňuje a nikdo uz Lindy nedělá Herodese. Všechno jste překroutila. Zkuste se zeptat samotné Lindy, jestli jsem ji nějak osočila...naopak, zrovna včera jsem ji oslovila a požádala o jiného kocourka. Ještě čekám na odpověď. I náš Matty - Quinta White Witch -byl úžasný a nikdy na něj nezapomenu. Byl to nádherný moc milý kocourek. A krásný. A že zemřel na vrozený problém s imunitou a jeho poloviční bratr na FIP....to je fakt, ale nikdo nikoho neočerňuje a nehází na něj žádnou špínu. Co jsem zde já nebo paní Maděrová napsaly špatného o Lindě? Kočičky jsou živá zvířátka a toto se bohužel může stát každému. Například já mám velkou zkušenost s PKD. U mé Jahůdky se ve třech letech objevily cysty na ledvinách. Všem jsem musela a dala vědět, že bohužel i děti by měly být kastrovány a vyřazeny z chovu....také určitě chovatelé nadšeni nebyli, ale prostě i špatné zkušenosti a okamžiky k chovu patří. Nikdo pravdu neskrývá a nikdo se mne na Lindu neptal a já jsem neřekla nic špatného. Kdybych si myslela něco špatného, nebrala bych si od ní kocourka do chovu a nežádala ji o druhého.

Re: Chovná stanice White Witch

(EvaH, 27. 4. 2015 22:27)

Milá Martino, už nějakou dobu sleduji polemiku okolo uhynulých koťat z Lindina chovu ale zasahovat do ní jsem opravdu neměla v úmyslu. Teď už ale musím. Píšeš, že nikoho z ničeho neobviňuješ a s tím nemohu souhlasit. Do "škatulky" Plány jsi umístila krátké oznámení, že Quinta zemřel na selhání jater a ledvin v důsledku vrozeného problému s imunitou. To je velmi závažný výrok a já předpokládám, že máš své tvrzení podloženo protokolem o imunologickém vyšetření z akreditované laboratoře. Pokud takový protokol máš v ruce, proč jsi ho nepředala Lindě? A proč jsi Lindě vyprávěla jinou zkazku o uhynu Quinty? A že celá diskuze není namířená proti Lindě? Ale, ale ..... to by se diskuze musela jmenovat asi jinak než Chovná stanice White Witch a nejspíš by se odvíjela někde jinde a ne v plánech, kam chodí hodně zájemců o koťata. Takže kdokoliv sem přijde, ten má předložené celkem jasné avízo - bacha na White Witch! Mají zdravotní problémy!
Co se týká Rinvíta - jsi zkušená chovatelka a pokud to paní Maděrová neví, bylo určitě na místě, abys jí vysvětlila, jak se to s FIP má.
Pro paní Maděrovou - FIP způsobuje zmutovaný coronavirus, který běžně žije v tlustém střevě každé kočky. Co způsobí přemnožení coronaviru a jeho následnou mutaci ve FIP (mimochodem zmutovaný coronavirus, který spolehlivě zabíjí koťata ve věku od 3 do 8 měsíců, není přenosný) Vám neřekne žádný veterinář. Těch spouštěcích momentů je celá dlouhá řada. Spouštěcím momentem může být např. i stres.
Paní Tichá nic nepřekroutila, ona prostě reagovala na debatu okolo White Witch tak, jak ji vnímala. A bohužel musím konstatovat, že do okamžiku, než se se svým příspěvkem objevila paní Tichá, tak to opravdu vyznívalo velmi negativně proti Lindino chovce. Je pravda, že se debata odvíjí na tvém websidu a je na tobě, co si tu zveřejníš, ale měla by sis uvědomit, že je veřejně přístupný a šíření případných nepravd či polopravd by se mohlo lehce obrátit i proti Tobě.

Chovná stanice White Witch

(Martina Bočková, 27. 4. 2015 22:38)

Tak tuto diskuzi jsem nevyvolala. Já jsem jen po pravdě napsala, proč jsem změnila plány. A to je špatně?! Že se celá diskuze jmenuje White Witch....to jsem nenazvala já....já jsem jen vysvětlila, proč jsem změnila plány. To, že vůbec někdo zareagoval, mne velmi překvapilo, jestli sis všimla, tak ani na stránky nemám moc čas a příliš je neaktualizuji, protože jsem byla přesvědčená, že opravdu dnes většina lidí sleduje fb a ne stránky....na nikoho jsem neútočila, a Lindě jsem řekla to samé. Mluvila jsem s Lindou, ne s Tebou, tak mi Ty netvrď, co jsem já řekla!! Podle sebe soudím Tebe, že?? Paní Maděrovou neznám a nebudu s ní rozvíjet diskuze o FIP. Pokud o to měla paní Maděrová zájem, určitě vše probrala s veterinářem. A co já zveřejním??? ....řekla bych to jinak....ono se to zveřejňuje automaticky, já jenom nemažu to, co se mi nehodí. V každém případě si stojím za tím, že tohle nebyl žádný útok na nikoho. Kdo tady útočí, jsi Ty!

Chovná stanice White Witch

(Alice Maděrová, 10. 4. 2015 14:02)

Dobrý den, z této chovné stanice jsme měli kocourka Rinvíta (nar. 15.9.2014). 3 února nám bohužel zemřel na FIP ( suchá i mokrá forma).
Přeji hezký den
Alice Maděrová
tel. 724 243 531

Re: Chovná stanice White Witch

(Pro Alice Maděrová, 11. 4. 2015 15:21)

To je mi moc líto. Kluci měli stejného otce... Váš byl ještě hodně malý. To jste určitě dostala náhradou nového. Ale ta rána v srdci zůstává....brečím ještě teď. Přeji hodně štěstí. Máte doma ještě nějakou kočičku, nebo jste si pořídíla pouze jedináčka? Mějte se krásně, Martina B.

Re: Re: Chovná stanice White Witch

(Alice Maděrová, 13. 4. 2015 11:15)

Dobrý den, Rinvít byl vlastně vytoužený mazlíček mé dcery. Zatím o dalším kocourkovy neuvažujeme, protože smrt kocourka mojí dceru hodně vzala.
Žádnou jinou kočičku doma nemáme, ale máme dva psy.
Přeji hezký den

Alice M.

Chovná stanice White Witch

(Martina Bočková, 13. 4. 2015 11:31)

To je mi moc líto....člověk sice chápe, že to jsou živá zvířátka, že se může stát cokoliv, ale smířit se s tím....V každém případě Vám moc děkuji, je to pro mne rozhodně dost důležitá informace. Předpokládám, že jste určitě informovala i chovatelku, protože si myslím, že to je důležité i pro ni. Je mi to moc líto. Přeji hodně štěstí. A ještě jednou moc děkuji za hodně důležitou informaci. Martina B.

monica.boesch@swissonline.ch

(Monica Bösch, 16. 8. 2014 12:12)

Hello
Unfortunatelly I can't understand your language.

I am looking for a female neva kitten without white.

When will you expect new litter?

We live in Switzerland in a house and have 3 cats (2normal housecats and one neva-boy) as well as a cavalier king charles spaniel.

I'd love to make my dream come true with a female kitten in order to can have later kitten with her and my male. But firstly, the cats are familymembers and when all healthy tests are ok, the may be a breeding couple.

I am looking forward to hearing from you
Best regards
Monica Bösch