Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh J Phantom Cats

10. 4. 2012

Dne 9.4.2012 nám Jahůdka nadělila 7 bílých velikonočních myšiček, 7 krásných koťátek. 5 kluků a jen 2 holčičky. Jsem šťastná, že jsou všichni zdraví, včetně maminy. Bohužel ale pár zájemců na kočičku zklamala. Ale klucí jsou to obři. Vůbec je to hodně veliký vrh. Proto měla Jahůdka co dělat. Jako první se po dlouhých 8 hodinách narodil kluk Joshua, který vážil 132g!!! Narodil se přesně v poledne. Poslední miminko, kluk Jonathan, se narodil přesně v 15 hodin. Mamina i dětičky jsou zdraví.

Jahůdka byla sonograficky vyšetřena u pana doktora Hriba na HCM a PKD s negativním výsledkem, resp.s nálezem normal!

Joshua - porodní hmotnost 132g, váha ve 2 měsících 1680g, barva  - blue tabby point with white (modrá s kresbou a s bílou). Josh je pan kocour, velice akční, s výrazem neviňátka. Je to ale drak. Nicméně nesmírně mazlivý, milý, vstřícný ke každé lumpárně. Rád baští, což je na něm vidět. Je to velice robusní veliký kocour. Joshovi nějak není souzeno najít si svého páníčka. Byli se na něj podívat moc sympatičtí lidé s malým vnoučkem, ale nakonec si to raději ohledně zdravotním komplikacím chlapečka rozmysleli. Pak si to málem Joshua namířil až do Anglie do malé chovné stanice, ale vzhledem k problémům s dopravou si to chovatelka také rozmyslela. Ale to vůbec neznamená, že by byl Josh špatný, ne, je to nádherný mohutný hrdý kocour. Při hrách se sourozenci, ale i s plyšovou myšičkou nebo míčkem vrčí jako tygr, zkouší pouštět hrůzu okolo sebe. Myslím, že z něho bude obrovský kocour, vzhledem k jeho porodní váze (132g). Jeho nedostatek  je slabší čelo. Ale že je Josh jediný a poslední volný kocourek, vůbec neznamená, že by byl horší, než sourozenci. Naopak. Jako jediný má krásný bílý flíček na nosánku. Joshua stále hledá své nové páníčky. V 11-tém týdnu váží Josh již 2150g! Má předpoklady, že z něj vyroste veliký kocour. Povahu má stále úžasnou. Je velice aktivní, rád se honí, pere, vůbec celá banda řádí jako černá ruka :-) Je úžasné jen sedět a všechny pozorovat, jak si hrají. joshua_week_9_-72-.jpgJosh našel svojí novou rodinu, dělá společnost dvěma mladým lidičkám z Kralup nad Vltavou.

Justin - porodní hmotnost 120g, váha ve 2 měsících 1500g, barva  - seal point (černá). Justin je neuvěřitelné koťátko. Takových se rodí málo. Miluje lidi. Potřebuje lidi, bezmezně jim věří. To, co mu maličko chybí k dokonalosti v typu, vrchovatě  dožene v povaze. Justin si svou paničku z kluků našel jako první. Asi osud zasáhl. Do chovu se nehodí, ale jako mazlíček je nepřekonatelný a jeho nová panička to asi vycítila a vybrala si právě jeho, ještě když byl maličkaté koťátko. Po Justinovi se mi bude hodně stýskat, a mému manželovi ještě více. Justina nejde nemilovat.  Ale už se na něj moc těší jeho nová panička v Neveklově. justin_9.tyden_-10-.jpg

 Jumanji - porodní hmotnost 110g, váha ve dvou měsících 1520g, barva - seal point (černá). Jumanji je naopak od Justina snad dokonalý v typu. Nádherný, robusní, veliký, s krásnou hlavou. Jumanji je hrdý pan kocour . Ale po rodičích má také výbornou vstřícnou povahu. Jen občas má chvilky, kdy zrovna nepotřebuje být muchlovací koťátko. Ale těch není moc. Nicméně, Jumi bude plnit roli chovného kocoura v začínající chovné stanici v Německu u moc sympatické chovatelky Anity s úžasnou rodinou. jumanji_week_9_-1-.jpgAnita jako vzorná chovatelka nechala své kočičky před zařazením do chovu také otestovat a vyšetřit a bohužel, u Jumanjiho ultrazvuk našel PKD. Dnes je již Jumi vykastrovaný, nadále zůstane u Anitiny rodiny jako mazlíček.  Podotýkám, že Yagodka je aktuálně vyšetřená na UZ, samozřejmě s negativním výsledkem, ještě provádíme genetické vyšetření a také kontrolní UZ vyšetření. U otce vrhu J už se bohužel vyšetření provést nedá, Bruno tragicky zahynul.

Julia - porodní hmotnost 126g, váha ve dvou měsících 1400g, barva - blue torbie point (modře želvovinová s kresbou). Julinka je dámička. Hrdá, ale postupně se z ní začíná stávat mazlík. Je to úžasná kočička v typu. Nádherná hlava, na kočičku velice robusní kostra, jen očíčka má světlá. To je snad jediná vada Julinky. Julinka měla původně jít do chovné stanice do Belgie k našemu Charliemu, ale pro svou abnormální sexuální aktivitu byl Charlie pro svůj klid a dobro vykastrován, a tak do Belgie půjde Jonathanek a Julinka poputuje k moc sympatické chovatelce s princeznovským jménem Angelique do chovné stanice do Holandska.julia_week_9_-56-.jpg

Jessy - porodní hmotnost 124g, váha ve dvou měsících 1620g, barva seal tabby point with white (černá s kresbou a s bílou). Jessy je valibuk. Je to až nemožné, jaký tlusťoučký Jessy je. Je to takový truhlík. Resp.má pohled truhlíka. Ale jinak je to rváč, bojovník, když se pere s "myšičkou", s míčkem, s papírovou kuličkou....s čímkoliv, tak u toho vrčí, jako když se pere s drakem. Je úžasný. Má hodně hodně robusní kostru, krátké tělo, válcovité nožičky, nádhernou hlavu a tak po dlouhých rozvahách (v našem chovu zůstává i nadále jeho mamina Jahůdka) zůstává Jessy doma. Teď mu ještě sehnat nádhernou nepříbuznou nevěstu :-)jessy_week_9_-3-.jpg Jelikož nám nevyšly plány a něvěsta nevyšla, změnila jsem své plány a Jessy odjel do Belgie místo svého bráchy Jonathanka.

Jackie - porodní hmotnost 122g, váha ve dvou měsících 1250g, barva seal torbie point with white (černě želvovinová s kresbou a s bílou). Jackie byla stejně, jako její sestra Julia, okamžitě po narození zadána. Jackie je nádherná něžná holčička, možná působící až moc křehce, ale stejně jako ostatní sourozenci, je i ona hodně robusní. je menší, než sourozenci, ale na holčičku i tak dost veliká a hlavně hodně robusní. Má krásnou hlavu. Trošku plachý pohled. Jackie není úplně suverénka, občas se tváří trošku vyplašeně, ale jen chvilinku. Stačí jí pohladit a Jackie se ihned uklidní a užívá si mazleníčko. Na Jackie jsem moc zvědavá, jak se postupně bude dobarvovat. Má na těle hodně bílou,a tak ještě není dokonale její kresba vidět. Ale vypadá moc zajímavě. Jackie jde do začínající chovné stanice v Rakousku, kde už na ní čeká kočičí kluk Georg k chovatelce Alexandře.  jackie_week_9_-61-.jpg

Jonathan - porodní hmotnost 108g, váha ve dvou měsících 1350g, barva - seal tabby point (černá s kresbou). Jonathanek je takový mazánek. Takový andílek. Tedy výrazem andílek :-)  Při jeho pohledu by se i kámen ustrunul.....ale....v sobě má dušičku čertíka. S Jonathankem se budu těžkou loučit. Je to koťátko, které se zapíše do srdíčka snad každému.  Jonathanek, ač je z vrhu druhý nejmenší, tak má snad největší nejrobusnější tlapy. Je jako medvídě. Má nádherný obličej, krásnou hlavičku, je výborný v typu. Jen má světlé oči. Jonathanek jede nahradit v chovu vykastrovaného Charlieho k moc sympatické Maddy do chovsné stanice do Belgie. Čekají tam na něj dvě kočičky, dvě kamarádky a  budoucí nevěsty Jena a Jitka. Mimochodem kočička Jitka je z chovné stanice z Holandska, kam jde na Maddy doporučení naše Julinka. jonathan_week_9_-2-.jpgTak nakonec bylo vše jinak. Do Belgie odešel brácha Jessy a Jonathanek nám zbyl doma téměř do 5 měsíců. Včera, 2.9.2012 odjel do nového domova, do rodiny, která má ráda kočičky, bude tam mít na chvilku kočičí kamarádku, která pak bude mít důležitý úkol, chytat myšky, a také jeden velikánský kočičí kamarád, 5-ti letý vykastrovaný mainský kocour....tak snad budou s Jonathankem kamarádi. U Jonathanka není vyloučená ani chovná kariéra.....ale to je ještě ve hvězdách :-)

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vrh J Phantom Cats


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář