Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh F Phantom Cats

Na velikonoční pondělí, 25.4.2011, se Jahůdce - Yagodka Neva´s Mystery narodilo 6 koťátek, bohužel jedno bylo menší a mrtvé. Naštěstí všech zbývajících 5 se mělo čile k světu, přestože se narodila předčasně,  60.den březosti. Ještě ve zkratce, co těmto nádherným miminkům předcházelo.....
Jahůdka bohužel po první říji, v šesti měsících dostala zánět dělohy. Podstoupila a velmi trpělivě vydržela dvouměsíční léčbu - aplikaci antibiotik. Jahůdka není žádné tintítko, tak to pro ní nebyl žádný problém a cestování jí také nedělá nejmenší potíže. Nicméně na doporučení veterináře jsme ji nechali po léčbě nakrýt. Je to jediná šance, že by se hormony mohly srovnat nebo by tak mohla mít alespoň jedny koťátka. Po povolení poradce chovu byla Jahůdka předčasně uchovněna a nakryta......vše dobře dopadlo a Jahůdka s troškou křiku porodila svá, možná jediná miminka. 

Porodní hmotnosti:

1.miminko - kluk - 90g

2.miminko - holčička - 86g

3.miminko - holčička - 70g

4.miminko - kluk - 102g

5. miminko - holčička 72g

Miminka sice první tři dny "stála na váze", možná měla mamina méně mléka, možná to bylo tím, že ještě měla být v bříšku....ale nakonec se přeci jen krásně rozjedla a začala nabírat na váze. Jelikož je každé miminko jiné, myslím barvou, dala se krásně brzy rozeznat.

1. kluk - Flash Gordon - seal tabby point with white - váha v 1 týdnu 184g

2.holčička - Florentina - blue tabby point with white - váha v 1 týdnu 164g

3.holčička - Florencia - seal tabby point - váha v 1 týdnu 164g

4.kluk - Fantastic Dream - blue tabby point with white - váha v 1 týdnu 212g

5.holčička - Fergie Cayla - blue tabby point with white - váha v 1 týdnu 168g

PO dlouhém uvažování jsem se rozhodla si doma nechat tři posili do chovu, kocourka Flashe. Vím, že je hodně podobný kocourkovi Valentinovi Ladi Rjaškové, vím, že mi doma zůstanou i dvě sestřičky, na které budu shánět jiné kocoury, ale ještě budu mít Stasy a doufám také kočičku po Bellince (kdyby ne, poohlédla bych se jinde nebo by jsme možná zkusili štěstí ještě jednou). Prostě jsem nemohla jinak. No a kočičky po Jahůdce v plánu byly, že si nechám doma....a opravdu mi Jahůdka nadělila bohatou pestrou paletu barev. Vyhrála Florentinka, u té jsem měla jasno ihned po porodu....malá Jahůdka, kopie velké Jahůdky....a proto, že je modrá s kresbou, rozhodla jsem se pro Florencii, která je seal s kresbou.

Zbýval kocourek.....a v podstatě ještě než se narodil, byl zamluvený....modrý s kresbou a s bílýma pacinkama.....budoucí majitelka se stále rozhoduje...a když vše dobře dopadne, pojede Fantatic do Itálie.

A do Itálie poletí i Fergie. Nad tou se dlouho vznášel otazník....ale jelikož je moc příbuzná s kocourem Valentinem, musela jsem přeci jen napsat, že Fergie je volná. No, dlouho volná nebyla. Během 5 minut byla zadaná. Ta je již zamluvená na pevno a poletí určitě do Itálie do chovné stanice.

5.6.2011 - kocourek Fantastic Dream  - váha 6.týden - 770g.

Všechna koťátka jsou již zadaná, tři zůstávají doma.

22.9.2011 - vrh F - ve složení Florentina, Florencia a Flash Gordon  - se zúčastnil své první výstavy - MVK Ústí nad Labem 18.9.2011.  Jeli jsme tam hlavně "na zvykání". Což se celkem zadařilo. Jen Týna se snažila si prosazoval svou....ale nakonec se uklidnila a nechala se prohlédnout, posodoudit...s Týnkou budeme muset hodně trénovat, aby se podvolila. Flash ustál výstavu naprosto bez problémů. Celý den byl v pohodě, v kleci si hrál a nechal se neodborně držet i od úplného laika. Florencia se ukázala jako netrpělivka, nechtěla moc držet, ale nijak zvlášť se neprosazovala. Jen se snažila vymanit z držení, ale bez agresivity, bez paličatosti (na to máme Týnu). V kleci to někdy až vypadalo, že si to snad užívají. Baštili, nechali se hladit, hráli si, rozvalovali se....a výsledek ....II. Porazil je krásný pětihlavý vrh tureckých angor.

 Po promyšlení plánů jsem se rozhodla Florencii najít nový domov. Vzhledem k tomu, že si nechávám doma do chovu Flashe, jeho sestru Florentinu, mám doma jeho matku....je nesmysl si nechávat další kočičku stejné krve. I když mně to moc mrzí...ale Flash by byl doma chudák.....holky by říjily jedna za druhou a já bych mu nedovolila žádnou nakrýt a jen bych mu domů vozila cizí kocoury.....a tak mu místo Florinky musím pořídit také nějakou kočičku, která občas bude pro něj k mání.

Florencia má vynikající charakter. Je jako pejsek. Vítá, když někdo přijde, moc ráda se mazlí, chová, ráda si povídá....je to takové zlatíčko. Má vynikající rodokmen....bohužel po mamině světle modré oči a po tátovi slabší tvářičky....ale jinak je to veliká robusní kočička. Její váha ve 4 měsících byla 3,1kg! Tak případný vážný zájemce má možnost mít úžasného mazlíčka.

                                      

14.10.2011 - Florinka si našla své nové páničky a dnes odjela až do Srbska. Byla tu s námi téměř půl roku. Obrčím každou kočičku, ale  Florinku jsme tedy "ořvala" ze všech nejvíc.  Je to kočička se super povahou. Tak milá....nedá se to ani popsat. Věřím, že svým super charakterem dorovná některé své typové vady  jako jsou světlé oči a slabší tváře. Flori, zlato, šťastnou cestu a hodně štěstí!!!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář