Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh E Phantom Cats

V neděli, 24.10.2010 se Arwence konečně narodila dlouho očekávána a vytoužená koťátka. Otec je Maurice vom grossen Haus. Jejich čas narození je v podstatě stejný, jelikož se všichni narodili císařským řezem. Po předchozích zkušenostech a po hodině a půl čekání jsme se rozhodli pro tuto možnost, kterou jsme teda měli už předběžně předem domluvenou. Nakonec ale náš domluvený doktor nebyl na telefonu a tak jsme museli zvolit jinou veterinářku. Vše ale dopadlo dobře a během 17.10 a 17.12 hod.mi paní doktorka přinesla postupně tři miminka, dva kluky a jednu slečnu. Další tři čtvrtě hodiny jsme čekali, až nám dá i Arwenku. Porodní váha koťátek (vážených až po příjezdu domů) 1. kluk, nejspíš seal tabby 118g, 2.kluk, nejspíš red tabby, 112g, a holčička, nejspíš seal tabby, 108g.
Jeden den byl kritický, Arwenka měla chudinka dost starostí sama se sebou, hodně špatně snášela narkozu a v pondělí odpoledne už to vypadalo, že koťata dostanou náhradní maminu, Bellinku, která se jich také bez problémů ujala, ale pak, zřejmě po kompletním vyprchání narkozy, si Arwenka uvědomila, že má miminka. Další den jsme bojovali s mlékem, ale dnes, třetí den, to již vypadá dobře, že snad už jsou všechny potíže zažehnány a miminka začala konečně pomalinku přibírat na váze.

1. kluk (male) - 118g - seal (blue, event.silver) tabby point with white

2.kluk (male) - 112g - red (event.siver) tabby point (event.with white)

1 holčička (female) - 108g - seal (blue) torbie point (with white)

První fotečky našich vytoužených zlatíček najdete zde:

http://nevy.info/cs/v/Chovatele/Phantom+Cats/vrh+E/vrh+E/

7.den - miminka již mají jména, dají se celkem rozeznat barvy, jen si nejsem jistá, jestli se    někde objeví stříbro (silver) po otci. Miminka jsou naprosto úžasná. Mají nádherné kulaté široké hlavinky. Mamina se stará naprosto vzorně, baští, jak nikdy nebaštila.  Dokonce i kotěcí granulky, a to je u Arwenky co říct! Také je to znát na váze miminek. Jsou moc hodná, nejsou vůbec slyšet, buď jsou přicuclá na mamině nebo spinkají. A teď jednotlivě:

Ellister - seal (blue, event.silver) tabby point with white - váha 7.den 200g, 9.den 242g

Eliot - red (event.silver) tabby point (event.with white) - váha 7.den 200g, 9.den 238g

Eden - seal (blue, silver) torbie (with white) - váha 7.den 198g, 9.den 228g.

Všechna koťátka jsou naprosto klidná, nejtemperamentnější se jeví Eliot.

Na tomto odkaze najdete spoustu fotografií vrhu E:

http://nevy.info/cs/v/Chovatele/Phantom+Cats/vrh+E/

 

 3 týdny - malým miminkám už byly tři týdny. Čas letí jako voda. Rostou skutečně do krásy

Eden - krasavice, drzá, odvážná, povahově úúúžasná kočička. Hned nastavuje bříško na drbání, ráda už by si hrála, vzočí jí kouká 10 čertíků, ale je skutečně milá, mazlivá. Jen v barvě máme trošku guláš. Určitě je to želvička, želvička s bílou, jen váhám, zda modrá nebo seal. Tako je možné i se stříbrem, po otci. Její váha ve 3 týdnech byla 416g.

Eliot - pan kocour. Když on si vykračuje po pokojíku, to už něco jde. Hrdě má hlavu nahoru, tlapy jako lední medvěd apyšně neohroženě si vykračuje, pan kocour. Je mu to vidět v očích, to sebevědomí. Navíc je typově výborný.  Od profilu, po čelo, srst...uvidíme, jestli i tak nadějně poroste dál. Zatím je skutečně výborný. Jeho barva je určitě červená, red tabby, možná se stříbrem, možná s bílýma pacinkama. Jeho váha ve 3 týdnech - 436g.

Ellister - zatím takový kocour nekocour. Jemný obličejík, celkově jemný kocourek. Nejen vzhledově, ale i povahově. Takový ťunťa, miloučký. Ale pěkně široká hlava,  výborný profil, srst kvalitní. I Elli už se vydává na pochůzky, už i on se odvážil poodejít dále od maminy. I jeho barva je oříšek. Určitě bude s kresbou a s bílýma ponožkama. Řekla bych, že i stříbro je, jen nevím, jestli je modrý nebo sealový. Jeho váha je stejná jako u bratra, ve 3 týdnech vážil 436g.

 

 5 týdnů bylo miminkám 28.11.2010. Kluci spolehlivě baští maso, Eden ani náhodou. Ta stále dávala přednost mléku od mámy. Maximálně si dala trošku šlehačky s tatrou. 

Eden - krásná, velice odvážná, hodně aktivní kočička. Její barva je už jasná, seal torbie point with white. Eden má krátké tělo, výborný profil, dobrou bradu, ale zatím chybí tvářičky...také mají po kom. Eden má rozhodně nejtmavší modré oči. Její váha v 5.týdnu byla 590g. Opravdu pinďa, ale jak do ní dostat něco jiného kromě mléka.....problém.

Eliot - stále pan kocour. Krásný, milý, zároveň dost hrdý kocour. Asi si začne brzy prosazovat svou. Myslím, že Eliot se bude muset jednou hlídat, aby jednomu nepřerostl přes hlavu. Když se na něj vybafne, hned se hrne do boje, místo aby utíkal. Jeho barva je red tabby point, nevylučuji stříbro, protože je opravdu hodně světloučký, tělíčko má stále bílé jako sníh, jen ouška jsou červená. Má na rozdíl od sestry tváře, brada by mohla být lepší, ale jinak je to krásný robusní kocour. Jeho váha v 5.týdnu 714g. Eliot je stále volný - available.

Ellister - andílek. Sice už má maličko výraz kocoura, ale je to andílek. Je divoký, ale hodný, milý, nesnaží se prosazovat, nechá si vše líbit...tedy od člověka, se sourozenci se pere jako čert. Miluje maso a konzervičky a kapsičky, ale bobule jsou jedovaté. Zkoušíme všelijaké fígle, ale bobule do tlamičky nevezme....Jeho barva je už myslím také jasná, seal tabby point with white. Ellister je moc líbivý kocourek,  ale rozhodně se nehodí do chovu. Je určený pouze na mazlíka. Jeho váha v 5.týdnu byla 660g.

 

10 týdnů - bylo demoliční bandě 2.1.2011. Už to nejsou roztomilá hodná koťátka, už je to demoliční četa. Jeden po nich nestačí uklízet, ale rozhodně se s nimi člověk nenudí a rozhodně se s nimi hodně nasměje. Když máte doma takovou tříhlavou potvoru, nepotřebujete televizi ani nic jiného. Tato pinďata Vás skvěle zabaví celé dopoledne, Než tedy jeden po druhém někde "odpadnou".  Koťátka mají za sebou kompletní odčervení a první očkování. 18.1.2011 jdeme na druhé očkování, které snad bez problémů zvládnou a od 22.1.2011 jsou k odběru.

Eden - má už svou novou rodinu. POjede až do Oloumouce, kde na ní čeká kamarádka - britská kočička - a uričtě milující rodina, která už se těší na její lumpárny. Věřím, že Eden si získá srdce každého. Je to neskutečné stvoření. Z očí jí kouká hrdost, to ona také hrdá je, ale také láska k člověku. Eden miluje lidi, pořád by se mazlila, drbala a prala. Člověk musí být hodně opatrný, aby tohotot kočičího trpaslíčka nezašlápl. Vrhá se při chůzi pod nohy a na nohy a to doslova. Eden je hyperaktivní rarášek, nicméně je to i krásná kočička s nádherně modrýma očíčkama. Eden jako jediná ze sourozenců nakonec perfektně baští granulky. Maso ale zatím do tlamičky nevezme, to ohrnuje ten svůj nosánek. Ale já jsem vděčná hlavně za ty granule. Je to na ní také znát, hlavně na váze, její váha 10.týden 1300g. Obr z ní nebude, ale bála jsem se, že to bude horší. Teď. když baští tak dobře granulky, tak to určitě dožene.

Eliot - je stále volný - available. Možná to dělá jeho červená barvička.....ale Eliota zatím nikdo zamluveného nemá. Přitom je to krásný kocour. Pravda, obr z něj už asi nebude, ale kostru má. Jeho váha 10.týden byla 1360g. Má výborný kontrast. Má krásnou kocouří hlavu. Je to hrdý pyšný kocour. Ničeho se nebojí. Výborně baští maso, konzervy, ale granulku sem tam ochutná- Věřím, že až se na něj někdo přijede podívat, zamiluje si ho. Je to opravdu nádherný kocour.  Myslím, že bude mít takové to kouzlo osobnosti. Jen vyfotit je ho problém. Eliot je jako živá rtut, jak z hadích ocásků. Jak zjistí, že je natažená deka na focení, začně poskakovat a drápakama chytat deku.  Vážní zájemci o Eliota nechť se ozvou na kontaktní číslo nebo email.

 Ellister - to je zlatíčko, miloučký, rozhodně nejmenší raubíř ze všech tří sourozenců, nicméně také takové malé čislo. Má výraz andílka. A andílek také je. Nebude určitě žádný obr, ale radost svým budoucím majitelům určitě dělat bude. Jde jako domácí mazlíček ke své sestřence Erince.Jeho barva je seal tabby point with white. Jeho váha v 10.týdnu byla 1150g. Už ho předehnala i sestřička Eden, protože ta baští spolehlivě granulky, což teda Ellister do tlamičky nevezme, i když jsou maskované v paštičce. Ale paštičky a kapsičky a masíčko...to Ellister může. Já doufám, že snad časem přeci jen na chuť granulkám přijde. 

Spousta foteček je na něvském foru - zde:

http://nevy.info/cs/v/Chovatele/Phantom+Cats/vrh+E/
 

13.týden - 22.1.2011- dětičkám je 13 týdnů a odcházejí do svých domovů.

Eden - moje krásná princeznička odjela až do Olomouce. Má úžasné páníčky, má britskou kamarádku, věřím, že se bude mít krásně a bude v novém  domově spokojená. A jednou ji čeká i výstavní kariéra a doboucna i role maminy, tedy chovné kočičky. Ve 13.tém je její váha 1780g. Věím, že z ní vyroste krásná kočička a slečně Zuzaně a jejímu příteli bude dělat jenom radost. Že jim vynahradí i to svoje zlobení a že Eden umí zlobit. Eden moc ráda okupuje kytičky, ani je ale nevyhrabuje, hlavně po nich šplhá. Tak Eden, hodně štěstí a krásný život.

 

Ellister - malý kulihrášek také už odjel přesně 13.týden do svého nového domova, kousek ke Kladnu ke své sestřrence Erince. I jeho noví páníčkové jsou moc sympatičtí a milí.Elík bude mít také jednu maličkou lidskou kamarádku, Natálku, krásnou malou holčičku, která je rodiči úžasně vedena ke vztahu ke zvířátkům. Věřím, že i Ellister bude mít krásný spokojený kočičí život, život kočičího mazlíčka. Sice během posledních dnů už nebyl až tak nejklidnější, jak se dříve jevil, řekla bych, že mezi sourozenci už nebyl žádný rozdíl, co se temperamentu týče, ale věřím, že i tak z něj budou mít noví páníčci jen radost. Elíku, i tobě přeji krásný spokojený kočičí život.

 

Eliot - červeňásek nám zatím zůstal doma - je stále volný. Přito je to neskutečně milé přítulné rošťácké stvoření. Eliot miluje lidi. Je to úžasný krásný typový kocourek. Asi to způsobila jen ta červená barva, že o Eliotka zatím nikdo neprojevil zájem. Eliot má krásnou sibiřskou hlavinku, dobrý profil, dobrou bradu, dobré tváře, oči sice nemá jako Eden, ale ony určitě ještě trochu ztmavnou, ale i tak je má krásně modré. Má výbornou srst a bude mít po otci výborný kontrast. Má celkem robusní postavu, ale obr z něj nebude. Jeho váha 13.týden je 1800g. Jeho barva red tabby point. Snad se i pro Eliotka najdou vhodní hodní páníčkové, kteří by ho milovali a kterým by se líbil jeho sněhově bílý kožíšek s červenými odznaky.

 Eliot 16.týden - náš červený raubíř Eliotek ještě doma. Je stále volný. Asi to bude tou barvou, také se narodila spousta maličkých koťátek. ale přesto věřím, že i Eliotek si najde svou rodinu, která ho bude milovat. Resp.že jeho si najde nová rodina. Věřím, že kdyby ho někdo viděl naživo, musí si ho zamilovat. On je opravdu kouzelný. Takový rošťák, má takový nevinný kukuč, někdy až nešťatný, ale v zápěti se naježí a jde do boje. Je to kocourek mnoha tváří. Mazlík, Eliotek je chovací, miloučký, ale umí se i rvát, jako veliký neohrožený kocour. S Eliotkem se určitě nikdo nebude nudit. Je bohužel také hodně mlsný, granulky mu maskuji do kapsiček,a by alespoň nějaké zbaštil. Jinak miluje kapsičky a konzervičky, samozřejmě ty lepší. :-) Obyčejné jsme tedy ani nezkoušeli a ani zkoušet nebudeme. Maso také můžeme, a také je nejlepší zamaskované a obalené nějakou tou kapsičkou. Nebo vařené kuřecí masíčko, i se šťávičkou....bohužel, i to k Eliotkovi patří. Má zkrátka mlsný jazýček. Nicméně on tu svoji rozmlsanost dostatečně vynahradí svojí láskouk člověku. A té má Eliotek na rozdávání.

 Eliotek je i ve svých 17-ti týdnech volný. Už asi není, co bych o něm napsala nového.....mazlíček chovací je to stále, občas už si zkouší hrát na důležitého pana kocoura, ale to mu neprochází. Mlsný je také pořád stejně....raději celý den drží hladovku, než by si dal granule....ale mazlíček je skutečně naprosto vyjímečný. Nechápu proč má tohle naše sněhobílé zlatíčko s červenýma ouškama, problém najít nové páníčky.

Eliotkovi už bylo 19 týdnů, 6.3.2011, a je stále volný. Eliotek je stále stejný. Mazlivý, chovací lidský závisláček. Mezi ostatními kočkami si hraje na důležitého a snaží se někdy i dost důrazně prosazovat. Většinou to začne formou hry, ale dospělé holky už si s ním hrát nechtějí....ta tak tto většinou končí honičkou nebo i šarvátkou. Eliot je velmi silná osobnost. Také z něj roste krásný hrdý kocour. Nicméně je určen na mazlíčka. Jeho dominantní povahu by asi málokdo ukočíroval a tak bude lepší, když se Eliotek nechá brzy vykastrovat. Snad Eliotek brzy najde svou novou rodinu, své nové páníčky a věřím, že s ním se skutečně nikdo nebude nudit.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář