Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh A  Phantom Cats*CZ
Matka: Bella Luna von Jesscat
Otec: Maurice vom grossen Haus
Datum narození: 1.5.2009
Obrazek

 

Máme prvomájová koťátka - vrh A Phantom Cats*CZ.
1.5.09 se Bellince Narodilo se celkem 5 koťátek, dvě holčičky a tři kluci a jejich porodní váha je od 106 do 126g.

Porod začal v 6 hodin ráno, první dvě koťátka, jedna holčička a jeden kluk se narodila během minuty, přesně v osm hodin. Váha obou je 106g. Během další hodiny a půl se narodila další tři koťátka v pořadí - kočička 120g, kocourek 126g a v půl desáté opět kocourek 122g.
Bellinka se nám převedla jako veliká hysterka, naštěstí plně důvěřuje lidem a rozhodla se porodit uprostřed obýváku. Říkám naštěstí, protože jinak by nám situaci značně zkomoplikovala, rozhodla se totiž nechat vše na nás (na mně a Báře). S rozklepanýma rukama, ale nečekaně chladnou hlavou jsme vše úspěšně zvládly. Bellinka je tak přepečlivá matka, že se odmítala první den od koťátek vzdálit, takže ani nebyla na záchodě, ani nechtěla baštit, tudíž asi měla málo mléka a miminka brečela. Přikrmování nám moc nešlo, ale naštěstí Bellinka se uklidila, dostala rozum a dneska je vše v pořádku, miminka přibrala průměrně 15g za první den. Určitě hodně pomohlo i ostříhání Bellinčina bříška. Snad už to takto i zůstane.

9.5.09 - po 8 dnech je vše v pořádku, Bellinka se perfektně rozkojila, vše se srovnalo a miminka nám úspěšně nabírají. Jejích váha je následující:
Kocourek č.1 - 230g, kocourek č.2 - 206g, kocourek č.3 - 250g,
kočička č.1 - 210g, kočička č.2 - 226g.
9.den už mají otevřená očíčka, některá méně, některá více, už se nastavují na hlazení a na drbání. Také už mají modrá ouška a tlapičky, je vidět, kdo bude mít bílé pacičky, ale bohužel, není poznat, kdo bude mít také stříbnou, po tátovi. To bude určitě tvrdý oříšek i pro zkušené chovatele. Ale nejspíš všechna koťátka budou s kresbou.
Přidám ještě pár aktuálních foteček našich drobečků.
V současné době jsou obě kočičky zadané a předběžně zamluvený je i jeden kluk.

31.5.09 - oproti předešlému příspěvku je změna, jedna kočička - Anteia Luna je volná. Paní si nakonec z jistých důvodů vezme do chovu kocourka Aramise, protože její kocourek není vhodný k chovu. Miminka už 31.den téměř vzorně chodí na záchůdek, zkouší baštit granulky Royal Baby (pro miminka do 4 měsíců), také baští,a le to tedy nezkouší, to přímo hltají, syrové maso, kuřecí i hovězí, maso jim skutečně moc chutná, chystáme se vyzkoušet i vařené kuřecí stehno a rybu, ale nepochybuji o tom, že přesně budou vědět, co s tím. Všechna miminka jsou úúžasně komunikativní, milují lidskou společnost, rádi se mazlí, nastavují své hlavinky na hlazení, břiška na drbání. Jsou to opravdu neskuteční mazlíci.
Jejich váha 26.den byla od 412 do 490g. Podrobně je napsána u každého koťátka ve fotogalerii. I další podrobnosti o jejich povahách najdete ve jednotlivých fotogaleriích.

11.6.09 - a zase změna, je volný kocourek Aramis je opět volný. Paní, co ho měla zamluveného, si to nakonec rozmyslela a kocourka si zatím brát nebude. Má zatím dost starostí se svým "výrostkem", kterému je půl roku a na kastraci je tudíž ještě mladý a začíná paní přerůstat přes hlavu. Tak snad Amísek najde nový milující domov.
Koťátkům už je 6 týdnů, zítra poprvé odčervíme, za 14 dní nás čeká první očkování. Aktuální váhy a povahy mrňat napíši ve fotogalerii vždy ke konkrétnímu mrněti.

28.6.09 - mrňata jsou kompletně odčervena a jelikož jim bylo již 8 týdnů, jsou již poprvé naočkována. Také je změna barvy u dvou koťátek, Ares Blue a Aisa Victory mají stříbro po tátovi, takže jsou oba blue silver tabby point white. Nejspíš stříbro podědila i Anteia, ale u ní si nejsem ještě 100% jistá. V tomto období bohužel není o koťátka moc zájem, holky si to špatně načasovaly, takže stále jsou ještě Ares, Aramis a Anteia volní. A teď už v galerii k jednotlivých koťátkům.

Všechna koťátka našla nakonec svůj nový domov. Věřím, že se mají všichni moc krásně. Věřím, že tam v kočičím nebíčku se má krásně i nádherný skvělý milý kocourek Amísek - Aramis Diamond, který musel být bohužel uspán pro nádor na tlustém střevě. Nikdy na něj nezapomeneme, ani my, ale věřím, že ani jeho nová panička, Eva Melzerová, která si ho bohužel moc neužila.

1.5.2010 byl našim áčkům 1 rok. Všem moc gratulujeme!!!
Jejich fotečky a další informace naleznete zde:
http://nevy.info/cs/v/Chovatele/Phantom+Cats/vrhaphantomcats/?g2_page=5

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář