Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNejrpve bych se ráda trošku představila. Jmenuji se Martina, jsem vdaná a mám dvě děti. Naštěstí mi celá rodina vychází vstříc, všichni mají rádi kočičky, tak mi s jejich mazlením hodně pomáhají. Manžel mi navíc pomáhá s jejich výbavičkou, což obnáší výrobu šplhadel, škrabadel a pelíšků. Kočičky s námi žijí jako plnohodnotní členové domácnosti již od února r.2005. První dvě kočičky, Gábinku a Chicky, sjem si přivezli v únoru z Litvínovského útulku. V květnu k nim přibyl, již od chovatelky, perský činčilák Anniesek. Tedy původně to byla kočička Annie, ale nějak se nám z ní vyklubal kocourek. Bylo nám to fuk, stejně u něj byla v plánu kastrace, tak jsme jen změnili trošku jméno. A v tomto počtu jsme si žili dva roky, ale já začala toužit po koťátku a hlavně po ragdůllkovi. To byla má vysněná kočička. A tak jsem hledala na netu v inzerátech ragdůllka. ..a našla jsem tam inzerát od paní Kmeťové, na něvičky, koťátka s krásným zbarvením a krásnýma očíčkama, nakonec jsem si vybrala Flérinku. Ale svého vysněného ragdůllka jsem samozřejmě také našla. A tak jsme si s třínedělním odstupem přivezli domů dvě maličké slečny, něvičku Flérinku a ragdollku Sheilinku. Teď vysvětlím odkud se vzal název naší chovatelské stanice. Flérinku jsem si totiž přivezla potají, aby o tom manžel nevěděl. Večer byl pryč a když ráno vstal, nic netušíc se procházel po bytě a najednou uviděl vykulené kotě sedět  na šplhadle..tak na sebe upřeně hleděli asi minutu, pak se na mně manžel podíval a říká: "to je to strašidlo?" ( já se totiž tak nenápadně asi tři neděle předem zmiňovala o něvské maškarádě) No a tak vznikl název Phantom Cats (anglicky strašidelné kočky). Nicméně v té době jsem ještě ani nebyla rozhodnutá, že si nějakou chovnou stanici pořídím. To vyplynulo tak nějak ze situace, zkontaktovala jsem se se skvělou "holkou", s Pomněnkou, která mi hodně poradila, která mi hodně pomohla a tak jsem se nakonec rozhodla, proč to také nezkusit. A jelikož mi povaha něviček úplně učarovala, rozhodla jsem se právě pro ně, Flérinka byla velice silná osobnost, a je dodnes. Radůllkové jsou s prominutím takový až troubové. Zjistila jsem, že s Flérinkou máme k sobě daleko blíž, než se Sheilinkou, proto jsem se rozhodla pro něvičky. A jelikož jsem postupně zjišťovala, jaká je situace něviček v Čechách, rozhodla jsem se přispět svou troškou do mlýna a pořídit si další potenciální chovný "materiál" z ciziny. A tak jsme si pořídili v říjnu kocourka Mauriceho a v listopadu kočičku Bellu z Německa. Jejich výběr už ovšem probíhal s velikou dopomocí skvělých zkušených lidiček. Ráda bych jim tímto poděkovala.

Od 4.12.2007 jsme již oficiálně chovná stanice Phantom Cats*CZ.

Také bych zde ráda slíbila, že chov něviček beru a budu brát opravdu zodpovědně, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Mým velikým vzorem je právě již zmiňovaná Květa, Pomněnka.

Naše kočičky, všechny, i ty útulkové, mají to nejlepší, to nejlepší krmení, tu nejlepší péči a 4 páry rukou na hlazení, 4 lidičky na mazlení. Sem tam i nějaká ta návštěva přijde, tak se k hlazení také přidá.

Plány do budoucna: možná je ještě brzo, ale doufám, že jednou z naší CHS budou odcházet do nových domovů krásná a hlavně zdravá, povahově skvělá koťátka.

Ještě jednou všem moc a moc děkuji za všechno.

Martina

 Tak dnes, 9.5.2010 je vše již jinak. Už máme za sebou tři vrhy úžasných koťátek. Ovšem koťátka, resp.jejich matky a hlavně hormony matek vše změnily a přeorganizovaly. Bellinka je totiž neskutečně pečlivá matka a tak hlídala koťátka před všemi "vetřelci", že jsme museli najít domov pro Gábinku, Annieska a nakonec i pro Sheilinku. Místo nich do chovu přibyli kočičky Arwenka a Stasynka. Více o nich najdete v samostaných příspěvcích.
 

9.9.2011 - opět vše jinak. Koťátek už máme za sebou trošku více, celkem 8 vrhů. K mým kočičkách se snažím vždy najít toho nejvhodnějího partnera. S ohledem na typ, s ohledem na povahu  a hlavně s ohledem na zdraví. Většinou vše dobře plánujeme, ale příroda si stejně dělá co chce a tak se bohužel spoustu plánů mění....jako například plány s naší nejnovější chovnou kočičkou Yagodkou. Je to nádherná, povahově neskutečná kočička a já jí plánovala napřed výstavní kariéru, až o něco později chovnou. Bohužel. Zánět dělohy plány změnil a Jahůdka napřed splnila roli maminy, a teď zkusíme nějakou tu výstavu. Ale s ohledem na její zdraví raději budeme asi muset brzy najít vhodného ženicha. Jelikož je Jahůdka opravdu zatím nejlepší kočička, co jsem kdy měla, rozhodla jsem se po ní nechat tři koťátka. KOčičku Florentinu, kočičku Florencii a kocourka Flashe.

Takže rekapitulace: v chovu u nás zůstává Stasynka, snad i Jahůdka. Bellinka....nad tou se hodně rozmýšlím. Její poslední vrh (vrh H) se moc vyvedl....osud Bellinky nechávám prozatím otevřený. Nicméně, v žádném případě u Bellinky dlouhou chovnou kariéru neplánuji, ač je to neuvěřitelná matka. Arwenka.....o osudu je již rozhodnuto. Pokud momentálně není březí, budu jí hledat nový domov. Novou milující rodinu, protože Arwenka si jí moc zaslouží. Je to úžasný mazel. A do budoucna snad u nás  v chovu bude působit Florentinka a Florencia. A jako kocour Flash. Samozřejmě na jeho sestřičky a maminu budu shánět jiné ženichy. Do budoucna se budu muset rozhodnout, zda si nechám obě kočičky nebo kocoura. Buď budu muset sehnat jiného chovného kocoura nebo jinou kočičku k němu.

Při výběru chovných zvířat a chovných párů dbáme na výběr povah. A hlavně na zdraví. Snažíme se vybírat nová koťátka po testovaných rodičích, z kvalitních chovných stanic. Naše koťátka mají většinou vyjímečně mazlivou skvělou povahu. Koťátkům i kočičkám dáváme jen to nejlepší. Nejen co se týče krmení, ale i lásku, péči. Postupně upravujeme byt na kočičí ráj. Aby se kočičky dostatečně vyřádily, aby měly vše, co potřebují. Aby se nenudily.
 

Krmeni: preferujeme granule zn. Mastery, Royal Canin a občas přimícháme jiné značky, např.Hills, Brit...dále mají kočičky 1x týdně rybu a téměř denně večer syrové maso (kuřecí, hovězí ale i vepřové). Kapsičky a konzervičky jen občas pro chuť. Dospělým občas dáme nějaké mléčné výrobky (oni o ně moc nestojí), ale koťátka je mají denně. Dáváme například kysanou smetanu, šlehačku, mléko Tatra...


 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář